Zápisky z cest – 18. a 19. 7.

Zprávy z posledních dvou dní:

Včera (18.7) to chlapi zapíchli relativně brzo, už kolem šesté hodiny s tím, že co nejdříve zalehnou, pořádně se vyspí, naberou energii a další den pojedou od rána až do večera „na plný plyn“. Celý den se dařilo – tedy až poté, co opustili česko-polskou hranici. Do té doby to bylo strašné. Tretry obou dvou jdou do kytek, takto náročný terén nezvládají, takže se trhají. Jelikož tandemu došlo cestou jídlo, zastavili se v Petříkovicích – město, kterému se v budoucnu vyhnou. Všechny potraviny měli o 100% dražší.

Dnes tandem dojel na začátek orlických hor. Jeli od rána a projeli Polskem. Tady bych rád citoval aldu: „Hnus, hnus, hnus. Když už Kopka (organizátor závodu) neví kde by našel ještě nějakou kopkovinu, tak se poohlédne po schengenu. Prostě hnus, chtěli jsme se dostat co nejrychleji z toho Polska pryč.“. Do toho klukům z navigace vypadly mapové podklady, takže jeli de facto naslepo. Neviděli žádné značky, kde je les, louka a podobně. Měli na navigaci pouze fialovou lajnu, které se museli držet. Nakonec však trasu trefili.

Zítra chtějí opět vyrazit hned brzo ráno. Budou muset pokořit Orlické hory. Druhý checkpoint je již relativně blízko. Zde taky nejspíše kluci své putování skončí – i když i to se může změnit.

Pokud chcete tandem podpořit, můžete psát přímo Vašek! Jeho číslo je 605 814 917. Každá podporující SMS kluky nabudí a dodá elán do dalších kilometrů. Nezapomeňte se podepsat, ať kluci ví, od koho zprávy chodí!

Pokud byste rádi tandem sledovali online, je to možné na adrese https://online.auto-gps.eu/cnt/mapV4MapCustom/showMap?h=da7f21e396982eeeb74de30eec558dae Technicky zajišťuje GPS-AUTO.cz, systém pro kompletní zprávu vozového parku.

Záznam trasy a fotografie je možné zobrazi na našem facebooku:

Napsat komentář