Nezdolní

A je to potvrzeno kdo bude veřejně prezentovat TJ LOS OPAVA v rámci horské cyklistiky. Letošní tréninková příprava a starty na horských maratonech MTB padly na nás, pilot Aleš a nevidomý zadák Vašek. Začínáme už jako jiné roky v dubnu PORUBAJK, květen už náš tradiční SILESIA MERIDA BIKE MARATON, červen MTB ŽIVOTSKÉ HORY. Ale v červenci se nám povedlo dostat se na soupisku a nastoupit na nejdelší závod, který ještě žádný nevidomý sportovec nedokázal. Takže dne 3.července 2016 jsme s Vaškem a našim závodním horským tandemem MTB na startu Craft 1000 Miles Adventure. Dokonalou posádkou bláznů a s nevidomým v sedle ještě nikdo nezažil. Že je to především o tréninkové přípravě, sladění psychiky, dokonalé souhře a spolehnutí jeden na druhého, dobře víme.
Motto závodu „Dílčí osobní vítězství, dosažení svého vlastního cíle, sebepřekonání, nabytí sebedůvěry, pocit pokory, úcta k soupeři i přírodě, poznání i sebepoznání, strach i euforie, radost i bolest… a hlavně velké dobrodružství!“ Hrábnout si až na dno sil, dokázat nemožné pro sebe, dát všem vědět, že když se chce, přes bolest, i hranice padají. Teď ještě hledat kdo by nám jakkoli mohl a chtěl pomoci, sehnat, půjčit, zakoupit, vybavit, finančně, materiálně, je toho opravdu hodně, ale musí, musí to vyjít. Splnit si sen a pokusit se o nemožné, to je strašný motor.

Rozhodnutí jsme, chceme závod absolvovat, dokázat, že i nevidomý má stejného sportovního ducha jako jiní. Pokud se nám to povede, další takový již v Evropě těžko najdeme. Více informací na www.1000miles.cz nebo facebook 1000 Miles Adventure
Zdravíme všechny,
pilot horského tandemu MTB, Aleš Procházka
mapa_LOGO

Categories: Uncategorized

Napsat komentář