Porubajk marathon 2014

I letos se vydáme poměřit své síly se ostatními sportovci do Ostravy na závod Porubajk marathon 2014. Závodu jsme se zúčastnili již minulý rok a úspěšně jsme všichni dojeli do cíle. Minulý tok jsme ale jeli ještě na starých kolech, protože jsme ještě nedostali kola nová, která se podařilo získat Vojtěchu Vymětalovi v rámci projektu O2 Think Big.

Letošní ročník se však bude konat na nových „žihadlech“ a očekáváme razantní zlepšení našich časů. Časy z minulých ročníků byly následující:

Pilot Motor Ztráta na prvního Celkový čas
Alda Patrik 0:56:24 2:19:26
Martin Zuzka 1:56:28 3:19:30
Vojta Vašek 2:21:15 3:44:17

Do závodu Porubajk marathon 2014 jsou přihlášení následujíc sportovci: Chamulová Zuzka, Vašek Fišer a Marek Mareš. Jedeme, jako minulý rok, trať o délce 38km, který začíná v 11:00 startem na Hlavní třídě v Ostravě – Porubě. Budeme rádi, pokud nám přijdete fandit. Bude se jednat o letošní první závod a tak doufáme, že se nám povede.

Start je, jak už jsem zmínil, na Hlavní třídě v Ostravě Porubě, pak do lesoparku za Myslivnou a po průjezdu největšího venkovního koupaliště ve střední Evropě, koupaliště SAREZA následuje výjezd sjezdovkou Skalka, dále se jede směr Mexiko, Hýlov, Kyjovice. U Panského mlýna se tratě rozdělují, trasa 35km jede směrem na Pustou Polom. Ve druhé občerstvovací stanici v Pusté Polomi se obě trasy opět spojují a pokračují rychlým spádem do cíle. Cíl závodu je opět v areálu VŠB-TU. Nejpodstatnější část tratě vede po zpevněných lesních cestách.

Jak je tomu zvykem, zveřejníme i záznam trati z aplikace RunKeeper a nově se pokusíme celou naši jízdu nahrát.

Mapa trati

Mapa trati

Profil trati

Profil trati

 

Napsat komentář