PoruBajk marathon

Dne 27. dubna 2013 se vydáváme do Ostravy – Poruby na závod PoruBajk marathon. Jedná se o příměstský závod na 35 kilometrů dlouhé trati.

Start je na Hlavní třídě v Ostravě Porubě, pak se jede do lesoparku za Myslivnou a po průjezdu největšího venkovního koupaliště ve střední Evropě, koupaliště SAREZA následuje výjezd sjezdovkou Skalka, dále se jede směr Mexiko, Hýlov, Kyjovice. U Panského mlýna se tratě rozdělují, naše 35 kilometrová trase vede směrem na Pustou Polom, trasa 68km pak pokračuje malebným hlubokým údolím říčky Setiny až k nejvyššímu bodu trati (499m n.m.) v těsné blízkosti Jakubčovic. Z Jakubčovic pak sjezd směrem na Raduň do Podvihova, z něj do Nových Sedlic, ze kterých se nejdelším kopcem na trati závodníci dostanou ke druhé občerstvovací stanici v Pusté Polomi, kde se obě trasy opět spojují a pokračují rychlým spádem do cíle. Cíl závodu je opět v areálu VŠB-TU. Nejpodstatnější část tratě vede po zpevněných lesních cestách.

Závod se pojede nejspíš v sestavě Zuzka Chamulová + Martin Budík, Vašek Fišer + Vojta Vymětal a Alda Procházka + Patrik Tichý.

Jelikož nám ještě nedorazila tandemová kola, na které jsme dostali finanční dar z Nadace Telefónica, vypůjčíme si dvě tandemová kola z půjčovny.

Think Big logo_4.Výzva

Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.

Napsat komentář